Grāmatas
Varas patvaļa - Represīvo iestāžu nelikumības un noziegumi Latvijā 1944.-1953.
PSRS budžeta ieņēmumi un izdevumi Latvijā pēc otrā Pasaules kara (1946-1990)
Kā tas bija iespējams, ka PSRS okupācijas laikā, kad visai strauji auga saražotās rūpniecības un lauksaimniecības produkcijas apjomi, Latvijas iedzīvotāju dzīves līmenis pieauga daudz lēnāk? Šajā grāmatā atrodam skaidrojumu: tā bija mērķtiecīga, koloniāla okupācijas varas politika – izsūkt no Latvijas (Baltijas republikām) tik, cik vien iespējams, vienlaicīgi padarot to par īstu karabāzi savu interešu aizstāvībai.
Šis secinājums ir izdarīts, rūpīgi analizējot vairāku gadu garumā sevišķi slepenos PSRS finanšu oriģinālos dokumentus par PSRS budžeta ieņēmumiem un izdevumiem Latvijas teritorijā. Atklātie rezultāti apgāž radīto mītu par dāsnajām PSRS investīcijām Latvijas tautsaimniecībā. Rodas jautājums, vai kādam par nodarīto nevajadzētu nest tiešu juridisku un arī finansiālu atbildību?
Okupācijas varu radītie demogrāfiskie zaudējumi Latvijā 1939-1990
Šis demogrāfisko rakstu apkopojums ir izstrādāts Ministru kabineta komisijas uzdevumā Darba izstrādes mērķis bija sagatavot apkopojumu par okupācijas varu radītiem iedzīvotāju zaudējumiem 1939.–1990. gadam. Darbā ir apkopoti demogrāfijas speciālistu 11 raksti, gan strukturējot tēmas pēc Latvijas iedzīvotāju grupām, gan sadalot pa laika periodiem atbilstoši katram laika posmam un demogrāfijā pielietotām metodikām.
Latvijas attīrīšana no “pretpadomju elementiem” 1944.-1953.
Par finansiālu atbalstu autors pateicas MK Komisijas PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma upuru skaita un masu kapu vietu noteikšanai, informācijas par represijām un masveida deportācijām apkopošanai un Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanai
PADOMJU SAVIENĪBAS NODARĪTIE ZAUDĒJUMI BALTIJĀ
Grāmatā apkopoti 2011. gada 17.-18. jūnija starptautiskas konfereces referāti. Konferences dalībnieki no sešām valstīm apliecināja, ka PSRS okupācijas režīms visām okupētajām valstīm ir nesis milzīgus sociālekonomiskus zaudējumus.
LATVIJAS RŪPNIECĪBA PIRMS UN PĒC NEATKARĪBAS ATGŪŠANAS
Grāmatā apkopoti 2013. gada 13. decembra konferences „Latvijas rūpniecība pirms un pēc neatkarības atgūšanas” 14 referentu: zinātnieku, vēsturnieku, rūpnīcu vadītāju un ierēdņu referāti par to, kāda faktiski bija rūpniecība PSRS laikā un kas un kāpēc notika pēc neatkarības atjaunošanas ar šīm „varenajām” rūpnīcām, kāpēc liela daļa no tām pārstāja darboties, tai skaitā – slavenais VEF. Grāmatā ir pārskats par Latvijas ekonomiku pirms 1940. gada okupācijas 1. neatkarības laikā, analītisks pārskats par PSRS laika rūpniecību un tās speciku, kā arī par šodienas rūpniecības attīstības perspektīvām.
PADOMJU IMPĒRIJAS KOLONIĀLĀ POLITIKA UN LATVIJAS KOLONIZĀCIJA
Grāmatas autors JĀNIS RIEKSTIŅŠ (1942) ir vēsturnieks, daudzu dokumentu krājumu, t.sk. „Migranti Latvijā” (2002) autors. Pētījis masu deportācijas Latvijā un represijas pret latviešiem Padomju Savienibā 1937. un 1938. gadā.
PSRS okupācijas armijas noziegumi Latvijā 1940.–1991. gads
Grāmatas autors vēsturnieks Jānis Riekstiņš ir ieguldījis apjomīgu darbu, lai izpētītu un sabiedrību iepazīstinātu ar mūsu valsts un tautas vēstures traģiskajām lappusēm – PSRS okupācijas armijas noziegumiem Latvijā vairāk nekā piecdesmit gadu laikā.
Pateicoties Latvijas okupācijas izpētes biedrības iniciatīvai un tās veiktajam mērķtiecīgajam darbam, mēs varam uzzināt par zaudējumiem, kādus Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem ir radījis izvērstais padomju totalitārais komunistiskais režīms.
„Kulaku kā šķiras likvidācija” – Latvijas turīgās zemniecības sagraušana
Padomju totalitārā, staļiniskā režīma īstenotā turīgās zemniecības sagraušana un iznīcināšana „kulaku kā šķiras likvidācija” ir viena no visdramatiskākajām, traģiskākajām un noziedzīgākajām lappusēm padomju sabiedrības vēsturē, daudzu bijušās PSRS tautu likteņos. Arī vēl šodien tā ir nepietiekami izpētīta tēma.
SMULDERS. LATVIJAS UN PSRS EKONOMISKIE SAKARI UN SAVSTARPĒJIE NORĒĶINI
SMULDERS. LATVIJAS UN PSRS EKONOMISKIE SAKARI UN SAVSTARPĒJIE NORĒĶINI
BALTĀ GRĀMATA. OKUPĀCIJAS REŽĪMU RADĪTIE ZAUDĒJUMI IGAUŅU TAUTAI 1940. - 1991.
BALTĀ GRĀMATA. OKUPĀCIJAS REŽĪMU RADĪTIE ZAUDĒJUMI IGAUŅU TAUTAI 1940. - 1991.