lvruen

Militāri rūpnieciskais komplekss, armija

Ivars Auza

Militārās rūpnīcas „Komutators” direktors 1990-tos gados.

Par PSRS militārirūpnieciskā kompleksā iekļautu objektu vadīšanu un par tā darbības izbeigšanas apstākļiem pēc neatkarības atgūšanas.

Intervētāji: Vilnis Rantiņš (metālapstrādes rūpniec. asociācijas vadītājs), Jānis Počs (ekonomists), Ruta Pazdere (ekonomiste), Rolands Bebris (vides aizsardzības eksp.).

Jānis Baškers

atvaļināts pulkvežleitnants, dienējis dažādās PSRS pretgaisa aizsardzības daļās, MP Sabiedrības drošības departamenta direktors, Aizsardzības ministrijas ģenerālinspektors, Latviešu strēlnieku apvienības priekšsēdētājs u.c..

Biogrāfisks pārskats par skolas gadiem, par dienestu PSRS bruņotajos spēkos, par darbību neatkarības laikā dažādās institūcijās, cīņa par krievu armijas tūlītēju izvešanu, militārās tehnikas, ieroču un objektu pārņemšanu, par sadarbību ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, par darbu Ministru padomes Sabiedrības drošības departamentā.

Kārlis Krēsliņš un Pēteris Ziemelis

K. Krēsliņš militārpersona un politiķis, bijušais Padomju armijas, Latvijas Aizsardzības spēku un Nacionālo bruņoto spēku virsnieks, militārais zinātnieks, Saeimas deputāts. P. Ziemelis: atvaļināts pulkvedis, aizsardzības spēku mācību un iekārtas dienesta daļas priekšnieks, Nacionālo bruņoto spēku mācību pārvaldes priekšnieks.

PSRS bruņotie spēki, dienests PSRS armijā.

Intervētāji: Ruta Pazdere (ekonomiste).

Andrejs Mežmalis

Atvaļināts admirālis ASV vadīja dažas raķešu pētniecības un ražošanas programmas, Latvijas aizsardzības ministra padomnieks.

Par dzīvi emigrācijā, latviešu kopienu darbība ārzemēs, vadošais darbs ASV armijā, pieredze raķešu pētniecības un ražošanas programmu vadīšanā, pēc Latvijas neatkarības atgūšanas darbs Latvijas armijas veidošanā no nulles pozīcijām un pieredzes nodošana Latvijas iestāšanās procesā NATO.

Intervētāji: Ruta Pazdere (ekonomiste), Tatjana Slobodčikova (žurnāliste).